Jakie narty do nauki jazdy dla małego dziecka ?

Jakie wybrać dobre narty do nauki jazdy dla małego dziecka? Jaki wybrać rozmiar i gdzie kupić? Nasza redakcja podpowiada jakie kupić narty dla początkujących dzieci i tych bardziej zaawansowanych.

Stokowe szaleństwo, które w czasie zimy dotyka już prawie 40% Polaków, nie omija również najmłodszych. Badania przeprowadzone w 2012 w okresie zimowych ferii wskazują, że już co drugi nastolatek w wieku od 14 do 18 lat potrafi jeździć na nartach. Wśród młodszych dzieci w wieku od 8-13 lat odsetek ten wynosi 34%. Powodem tak wysokich liczb jest coraz większa popularność narciarstwa i powstająca w Polsce narciarska infrastruktura, która wykracza już poza góry.

Co zrobić, jeśli i nasza pociecha zaczyna się domagać własnych nart, ponieważ również chce dołączyć do grona swoich rówieśników, którzy na stokach czują się jak ryba w wodzie? Nie trzeba od razu kupować własnych nart, ponieważ istnieją liczne wypożyczalnie takiego sprzętu. Jeśli jednak zdecydujemy się na dokonanie takiego zakupu, należy go dokładnie przemyśleć i wybrać sprzęt, który sprawdzi się przez kolejne lata a nie posłuży wyłącznie przez jeden czy dwa sezony. Aby wybrać dobre narty dla dzieci, trzeba je odpowiednio wymierzyć: nie mogą być za krótkie, ponieważ środek ciężkości będzie wtedy źle rozłożony. Zbyt długie narty mogą z kolei grozić brakiem sterowności, szczególnie podczas szybkich zjazdów. Nie mogą być też za szerokie – wtedy w czasie jazdy po stoku będą się za bardzo przyczepiać do śniegu i hamować narciarza. Najlepiej poprosić o pomoc sprzedawcę, jeśli zakupu dokonujemy w profesjonalnym sklepie sportowym. Pomoże on nam dobrać narty dla dzieci w taki sposób, by sprzęt był odpowiednio dopasowany i doskonale sprawdzał się nawet na najbardziej wymagających i trudnych stokach.

Sprawa nieco się komplikuje, gdy narty kupujemy np. w Internecie, gdzie nie ma możliwości przymierzenia sprzętu. Nawet wtedy jednak można skorzystać ze specjalnych tabel rozmiarowych, dzięki którym dobierzemy narty sami, bazując między innymi na wzroście dziecka. Jeden z najpopularniejszych sklepów sportowych – Decathlon – oprócz dużych sportowych sklepów stacjonarnych posiada także swój własny sklep internetowy. Asortyment sklepu decathlon jest na każdą kieszeń. Zarówno dla początkujących dzieci jak i tych już bardziej zaawansowanych. Wszystkie produkty możemy zwrócić nawet bez podawania przyczyny do 30 dni na paragon lub bezterminowo jeśli jesteśmy posiadaczami karty stałego klienta. Także nie ma już problemu z dobraniem odpowiedniego rozmiaru. Jeśli nie będzie pasował, możemy po prostu dany produkt wymienić lub zwrócić.

Pierwsze narty dla najmłodszych dzieci powinny być tzw. Edukacyjne. Narty te są nieco szersze i łatwiej utrzymać na nich równowagę. Mają na celu oswojenie dzieci z nowym sportem i śniegiem.

narty-dla-dziecka-decathlon

http://www.decathlon.pl/narty-uski-ii-niebieskie-id_8324832.html

Jednak z czasem dzieci stają się bardziej pewne swoich ruchów. Jazda nie sprawia już większych kłopotów. Wtedy trzeba liczyć się już z nieco większym wydatkiem i zakupić narty dla początkujących dzieci.

narty-dla-mlodziezy-decathlon

http://www.decathlon.pl/narty-dla-pocztkujcych-dla-dzieci-onebreaker-team–id_8316632.html

Po pewnym czasie nawet takie narty mogą być niewystarczające i należy pomyśleć o nartach dla dzieci do zaawansowanej jazdy. Jest to już w pełni profesjonalny sprzęt, na którym można spokojnie startować w zawodach juniorskich i cieszyć się swobodną i komfortową jazdą po stoku.

narty-dla-dziecka-zaawansowane-decathlon

http://www.decathlon.pl/narty-do-jazdy-zaawansowanej-dla-dzieci-redster-iii-id_8318862.html

Jeśli przygodę z nartami naszych pociech zaczniemy dość wcześnie. Musimy liczyć się z kilkukrotną zmianą nart. Narty powinny być odpowiednio dopasowane do wzrostu dziecka. Wraz ze wzrostem potrzebna będzie nowa para nart.

Co roku w sklepach decathlon organizowane są komisy używanego sprzętu i często można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i naszych pociech w niższych cenach. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o danym modelu warto poczytać opinie o produkcie na fandecathlon.pl

Podobne artykuły

Jak samodzielnie zbudować plac zabaw w ogrodzie?
Podwórko
Udostępnień145 Odwiedzin3
Podwórko
Udostępnień145 Odwiedzin3

Jak samodzielnie zbudować plac zabaw w ogrodzie?

kuferekdziecka - Lis 08, 2017

Dom z ogrodem to idealne miejsce dla dzieci – przestrzeń wokół budynku można zaaranżować z myślą o ich potrzebach, zapewniając im rozrywkę w czasie pogodnych dni. Jak…

Jak zbudować przydomowy plac zabaw, nie wydając fortuny?
Porady
Udostępnień608 Odwiedzin1
Porady
Udostępnień608 Odwiedzin1

Jak zbudować przydomowy plac zabaw, nie wydając fortuny?

haiku - Lis 08, 2017

Duży ogród wokół domu to idealne miejsce do zabawy dla dzieci. Jak go zagospodarować, żeby maluchy miały frajdę z przebywania na świeżym powietrzu, a jednocześnie były bezpieczne?…

Jaki wybrać fotelik samochodowy?
Turystyka
Udostępnień105 Odwiedzin
Turystyka
Udostępnień105 Odwiedzin

Jaki wybrać fotelik samochodowy?

szymon - Lis 08, 2017

Podejmując decyzję o zakupie fotelika samochodowego rodzice kierują się wygodą dziecka, ale również tym, by zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Nie bez przyczyny rodzice są…

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Więcej artykułów z tej kategorii

Jaki wózek dla dziecka?
Porady
Udostępnień452 Odwiedzin1
Udostępnień452 Odwiedzin1

Jaki wózek dla dziecka?

kuferekdziecka - Sie 26, 2017
Jaki materac dla dziecka?
Porady
Udostępnień429 Odwiedzin
Udostępnień429 Odwiedzin

Jaki materac dla dziecka?

kuferekdziecka - Sie 26, 2017
Kiedy dziecko zaczyna chodzić?
Porady
Udostępnień500 Odwiedzin
Udostępnień500 Odwiedzin

Kiedy dziecko zaczyna chodzić?

kuferekdziecka - Sie 26, 2017
Jak zaplanować płeć dziecka?
Inne
Udostępnień599 Odwiedzin
Udostępnień599 Odwiedzin

Jak zaplanować płeć dziecka?

kuferekdziecka - Sie 20, 2017