Nietypowe prezenty dla dziecka na każdą okazję

Twoje dziecko, siostrzeniec, wnuk czy chrześniak ma już dosłownie każdą zabawkę? Jeśli kolejna lalka, miś lub samochodzik zostają po jednym dniu rzucone w kąt, wybór zabawki na urodziny może być dla Ciebie nie lada wyzwaniem. Z pomocą przychodzi Ci nasza lista nietypowych prezentów dla dzieci.

Lampka DIY

Lampka do samodzielnego złożenia (oczywiście pod opieką dorosłych) dostarcza dziecku dużo zabawy, pomaga mu się rozwijać i zająć czas w kreatywny sposób. Lampka wykonana z polipropylenu ma jeszcze jedną zaletę – można po niej malować. Dobry pomysł na prezent – za około 100 zł możemy podarować dziecku coś pożytecznego i ładnego. Po złożeniu jej będzie z siebie dumne i zyska ciekawy gadżet do swojego pokoju.

Przyklejana tablica

Niedawno hitem była farba, dzięki której można zamienić powierzchnię ściany w ścieralną tablicę. Teraz popularność zdobywają naklejane tablice – mają różne wymiary, wystarczy umieścić je na równej powierzchni na takiej wysokości, aby dziecko mogło po niej swobodnie pisać. Po naklejanej tablicy można pisać tradycyjną kredą i zmazywać ślady zwykłą gąbką. Taka tablica jest dość tania – w sklepac internetowych możemy znaleźć naklejkę o wymiarach 45×200 cm już za 19 zł.

Zabawka dbająca o bezpieczeństwo?

Tak, to możliwe. Sklepy z gadżetami detektywistycznymi oferują montaż kamer i podsłuchów lub gotowe zabawki z tymi urządzeniami. Dlaczego to może być dobry prezent? Takie zabawki są wielofunkcyjne – oprócz dobrej zabawy gwarantują możliwość dbania o bezpieczeństwo dziecka, kiedy np. zostaje samo w domu z nową nianią. Możemy ich też używać jak elektronicznej niani – pozwolą nam usłyszeć płacz lub wołanie dziecka nawet w innej części domu. Więcej informacji o tych sprytnych zabawkach znajdziesz na stronie http://bezpieczenstwodziecka.blox.pl/html.

Zmieniacz głosu

Zabawka, która dostarczy radości nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Urządzenie przypominające nieco megafon posiada 10 trybów zmieniających głos – od piskliwego, przez robotyczny, aż po głos znanych postaci. Efekt wzmacniają diody, które migają podczas używania zmieniacza głosu. Świetny gadżet na imprezy i niezawodny rozweselacz.

Zestaw małego detektywa

Uczy spostrzegawczości, logicznego myślenia i łączenia faktów. Może dzięki niemu dziecko odkryje, co chciałoby robić w przyszłości? Zestaw pozwala poznać podstawy pracy detektywa – zbieranie dowodów, badanie śladów, zdejmowanie odcisków palców. Do zestawu dołączona jest teczka do przechowywania odnalezionych dowodów, zasypka, 10 kart do zapisywania odcisków palców, szkło powiększające, podkładka pod pieczęcie, 20 naklejek do zbierania odcisków, pędzelek oraz instrukcja. Cały ten zestaw, choć może wydawać się drogi, kosztuje niecałe 50 zł.

Piasek kinetyczny

Świetna zabawka szczególnie na chłodniejsze i mroźne miesiące, kiedy nie ma możlwości pobawić się w piaskownicy. Piasek kinetyczny jest fascynujący i wciągający nawet dla dorosłych. Czym różni się od zwykłego piasku? Jest zupełnie suchy, niebrudzący, a zachowuje się jakby był cieczą, jest podatny na formowanie i nie wysycha. Zaletą jest łatwość sprzątania i bezpieczeństwo – jest nietoksyczny. Mogą się nim bawić dzieci, które skończyły 3 latka, a także dorośli, pragnący się odstresować. 1 kg piasku kosztuje około 60 zł.

Interaktywny Układ Słoneczny

Kiedy połączysz ze sobą elementy zestawu znajdujące się w pudełku i przymocujesz do sufitu, możesz razem z dziećmi poznawać cuda wszechświata nie ruszając się z domu! Interaktywny Układ Słoneczny posiada 8 planet poruszających się po 3 orbitach – krążą one wokół świecącego słońca. Sterowany jest za pomocą pilota. Planety są oświetlone, układ może więc służyc także jako lampka nocna. Dzieci będą zachwycone, a przy okazji mogą nauczyć się czegoś ciekawego.

 

 

 

Podobne artykuły

Jak samodzielnie zbudować plac zabaw w ogrodzie?
Podwórko
Udostępnień374 Odwiedzin3
Podwórko
Udostępnień374 Odwiedzin3

Jak samodzielnie zbudować plac zabaw w ogrodzie?

kuferekdziecka - Lis 08, 2017

Dom z ogrodem to idealne miejsce dla dzieci – przestrzeń wokół budynku można zaaranżować z myślą o ich potrzebach, zapewniając im rozrywkę w czasie pogodnych dni. Jak…

Jak zbudować przydomowy plac zabaw, nie wydając fortuny?
Porady
Udostępnień774 Odwiedzin1
Porady
Udostępnień774 Odwiedzin1

Jak zbudować przydomowy plac zabaw, nie wydając fortuny?

haiku - Lis 08, 2017

Duży ogród wokół domu to idealne miejsce do zabawy dla dzieci. Jak go zagospodarować, żeby maluchy miały frajdę z przebywania na świeżym powietrzu, a jednocześnie były bezpieczne?…

Jaki wybrać fotelik samochodowy?
Turystyka
Udostępnień193 Odwiedzin
Turystyka
Udostępnień193 Odwiedzin

Jaki wybrać fotelik samochodowy?

szymon - Lis 08, 2017

Podejmując decyzję o zakupie fotelika samochodowego rodzice kierują się wygodą dziecka, ale również tym, by zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Nie bez przyczyny rodzice są…

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Więcej artykułów z tej kategorii

Jaki wózek dla dziecka?
Porady
Udostępnień545 Odwiedzin1
Udostępnień545 Odwiedzin1

Jaki wózek dla dziecka?

kuferekdziecka - Sie 26, 2017
Jaki materac dla dziecka?
Porady
Udostępnień492 Odwiedzin
Udostępnień492 Odwiedzin

Jaki materac dla dziecka?

kuferekdziecka - Sie 26, 2017
Kiedy dziecko zaczyna chodzić?
Porady
Udostępnień569 Odwiedzin
Udostępnień569 Odwiedzin

Kiedy dziecko zaczyna chodzić?

kuferekdziecka - Sie 26, 2017
Jak zaplanować płeć dziecka?
Inne
Udostępnień657 Odwiedzin
Udostępnień657 Odwiedzin

Jak zaplanować płeć dziecka?

kuferekdziecka - Sie 20, 2017