Shares 27 Views 2 Comments

Ubranka dla dzieci z bawełny organicznej – sprawdź, czy warto je kupować?

Ubranka z bawełny organicznej są naturalne, zdrowe dla skóry, produkowane bez dodatku jakichkolwiek chemicznych, niezdrowych substancji. Kupując ubrania z bawełny organicznej dajesz swojemu dziecku to, co najlepsze.

ubranka-dla-dzieci-z-bawelny-organicznej

Przy tradycyjnej produkcji tekstyliów wykorzystuje się wiele substancji chemicznych, których ślady osadzają się na włóknach, a następnie pozostają na ubraniach. Są to np.: środki ochrony roślin, zmiękczacze, wybielacze czy różne wątpliwej jakości barwniki. Taki koktajl nie jest zdrowy nawet dla dorosłych, a w przypadku ubrań dla najmłodszych dzieci w ogóle nie powinien być stosowany. Na szczęście coraz częściej mówi się o składzie i sposobie produkcji ubrań, więc rodzice przykładający wagę do zdrowia i samopoczucia swoich dzieci, mogą wybrać odzież produkowaną w sposób ekologiczny.

Zdrowa alternatywa

Ubranka z bawełny organicznej są produkowane pod ścisłym nadzorem. Ten alternatywny sposób myślenia zaczyna się już w momencie uprawy bawełny. Nie wykorzystuje się tu chemicznych środków chroniących przed szkodnikami, na gotowym suknie nie stosuje chemicznych farb, ani nie dodaje sztucznych włókiem. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko wystąpienia podrażnień, uczuleń czy alergii.

Czasami można usłyszeć, że ubranka z bawełny organicznej są mniej ciekawe niż tradycyjne. Najczęściej pochodzi on od osób, które swoje wyobrażenie o ekologicznych ubrankach opierają właśnie na obiegowych opiniach i nigdy nie miały okazji mieć w rękach ubranek z bawełny organicznej. Patrząc na szeroki asortyment i wybór w sklepach, np. w sklepie internetowym www.merinodzieciaki.pl, można powiedzieć, że są kolorowe, mają oryginalne wzornictwo, a do tego są ładne. Ich dodatkową zaletą jest większa wytrzymałość, bo włókna nie mające styczności ze środkami chemicznymi, są mocniejsze i bardziej sprężyste, a przy tym niesłychanie delikatne i miękkie, w sam raz dla delikatnej skóry dziecka.

Zakupy z czystym sumieniem

Choć oczywiście najbardziej istotne przy zakupie są osobiste preferencje i korzyści, nie sposób również nie wspomnieć o jeszcze jednym społecznym aspekcie związanym z uprawą bawełny organicznej. Ze względu na warunki klimatyczne, produkcja bawełny ma miejsce w regionach, gdzie na porządku dziennym jest niemal niewolnicza praca na plantacjach czy urągające naszemu wyobrażeniu warunki pracy. Uprawa bawełny ekologicznej zakłada również zmianę podejścia w tym obszarze. Kupując certyfikowane ubranka z bawełny organicznej mamy pewność, że w fabryce panują wysokie standardy pracy, a pracownicy są uczciwie wynagradzani. Z pełna świadomością można więc powiedzieć, że kupując ubranka z bio bawełny mamy spokojne sumienie i swój niewielki wkład w poprawę świata na lepsze.

Istotne jest jednak, aby zwracać uwagę nie tylko na oznaczenie składu, ale również szukać informacji o certyfikacie. Samo oznaczenie bio czy  organic nie oznacza jeszcze w pełni ekologicznego produktu. Może się bowiem okazać, że kupowane przez nas ubranka nie zawierają 100% surowców ekologicznych. Uznane certyfikaty dające gwarancję produktu najwyższej jakości to: Oeko-Tex 100plus, Certified Organic, GOTS (Global Organic Textile Standard), Fairtrade.

Ubranka z bawełny organicznej, to wydatek, który się opłaca. Ten produkt nie może rozczarować, a zdrowe i szczęśliwe dziecko, to przecież dla każdego rodzica sprawa najważniejsza.

Podobne artykuły

Jak samodzielnie zbudować plac zabaw w ogrodzie?
Podwórko
Udostępnień75 Odwiedzin3
Podwórko
Udostępnień75 Odwiedzin3

Jak samodzielnie zbudować plac zabaw w ogrodzie?

kuferekdziecka - Lis 08, 2017

Dom z ogrodem to idealne miejsce dla dzieci – przestrzeń wokół budynku można zaaranżować z myślą o ich potrzebach, zapewniając im rozrywkę w czasie pogodnych dni. Jak…

Jak zbudować przydomowy plac zabaw, nie wydając fortuny?
Porady
Udostępnień553 Odwiedzin1
Porady
Udostępnień553 Odwiedzin1

Jak zbudować przydomowy plac zabaw, nie wydając fortuny?

haiku - Lis 08, 2017

Duży ogród wokół domu to idealne miejsce do zabawy dla dzieci. Jak go zagospodarować, żeby maluchy miały frajdę z przebywania na świeżym powietrzu, a jednocześnie były bezpieczne?…

Jaki wybrać fotelik samochodowy?
Turystyka
Udostępnień58 Odwiedzin
Turystyka
Udostępnień58 Odwiedzin

Jaki wybrać fotelik samochodowy?

szymon - Lis 08, 2017

Podejmując decyzję o zakupie fotelika samochodowego rodzice kierują się wygodą dziecka, ale również tym, by zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Nie bez przyczyny rodzice są…

2 Responses

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Więcej artykułów z tej kategorii

Jaki wózek dla dziecka?
Porady
Udostępnień408 Odwiedzin1
Udostępnień408 Odwiedzin1

Jaki wózek dla dziecka?

kuferekdziecka - Sie 26, 2017
Jaki materac dla dziecka?
Porady
Udostępnień395 Odwiedzin
Udostępnień395 Odwiedzin

Jaki materac dla dziecka?

kuferekdziecka - Sie 26, 2017
Kiedy dziecko zaczyna chodzić?
Porady
Udostępnień467 Odwiedzin
Udostępnień467 Odwiedzin

Kiedy dziecko zaczyna chodzić?

kuferekdziecka - Sie 26, 2017
Jak zaplanować płeć dziecka?
Inne
Udostępnień570 Odwiedzin
Udostępnień570 Odwiedzin

Jak zaplanować płeć dziecka?

kuferekdziecka - Sie 20, 2017