Układanki – klocki dla starszych niemowlaków

Okres niemowlęcy to świetny czas na nabywanie nowych umiejętności. Istotne znaczenie ma nie tylko nauka siedzenia czy chodzenia. Ważne jest także rozwijanie kreatywności, spostrzegawczości oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Pomóc w tym mogą specjalne zabawki edukacyjne. Dla starszych niemowlaków odpowiednie będą układanki – klocki. Są duże, dlatego taka zabawa jest całkowicie bezpieczna.

Jeżeli nie wiesz, jakie układanki -klocki będą odpowiednie dla Twojego niemowlaka, skorzystaj z poniższych propozycji. Wszystkie przeznaczone są dla dzieci powyżej 10. miesiąca życia.

  • Obrazkowe klocki drewniane – Żabka

http://szkolnis.pl/pl/p/Obrazkowe-klocki-drewniane-zabka/266

Jest to drewniana układanka, która składa się z 9 klocków. Na każdym z boków nadrukowane zostały fragmenty obrazu, które w sumie dają 6 różnych obrazków prezentujących postaci zwierząt. Dzieciaki mogą ułożyć nie tylko żabkę, ale również królika, owcę, świnkę, kaczkę i kotka. Dla ułatwienia zestaw zawiera specjalną książeczkę.

Jest to zabawka edukacyjna, która trenuje spostrzegawczość i ćwiczy pamięć oraz pogłębia zdolności manualne.

  • Układanka drewniana – Owady

http://szkolnis.pl/pl/p/Ukladanka-drewniana-owady/655

Jest to układanka, na którą składa się 8 elementów – obrazków przedstawiających różnorodne owady. Są to rysunki czterech owadów – 4 postaci dorosłych (rodzic) oraz 4 postaci mniejszych (dzieci). Elementy należy umieścić w drewnianej podstawce, dopasowując określone kształty do brakujących pól.

Dzięki takiej układance dziecko uczy się spostrzegawczości oraz nabywa umiejętność dopasowywania kształtów oraz podobnych elementów. Gra ponadto pozwala ćwiczyć zdolności manualne, ponieważ umieszczenie klocka w podstawce wymaga precyzji ruchów.

  • Układanka – Domek ze zwierzętami

http://szkolnis.pl/pl/p/Ukladanka-domek-ze-zwierzetami/842

Układanka składa się z 3 dużych elementów. Przedstawiają one zwierzęta, z którymi dziecko może zetknąć się na wsi. Atutem jest ciekawa kolorystyka, która z pewnością przyciągnie uwagę malucha.

Zabawka ta rozwija przede wszystkim umiejętność rozpoznawania i dopasowywania kształtów. Ponadto ćwiczy zdolności manualne, ponieważ umieszczanie klocków w pustych polach wymaga precyzji ruchów.

Ponadto każdą z tych układanek – klocków można wykorzystać do uczenia malucha poznawania nowych zwierzątek.

Wprowadź dziecko w podwodny świat

Każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę z tego, że najlepsza zabawa to taka, która niesie ze sobą również walory edukacyjne. Pomóc w tym mogą odpowiednie gry edukacyjne, np. w formie układanek.

Doskonałym przykładem tego typu zabawki jest układanka Podwodny świat (http://szkolnis.pl/pl/p/Ukladanka-drewniana-Podwodny-swiat/764). Składa się z dużych elementów drewnianych, dlatego przeznaczona jest dla dzieci powyżej 10. miesiąca życia. Z uwagi na swoją tematykę, może być doskonałym wprowadzeniem do nauki o podwodnym życiu. Elementy układanki przedstawiają postaci morskich żyjątek. Jest też postać nurka.

Uwagę dziecka przyciąga z pewnością ciekawa kolorystyka, a także same sylwetki zwierzątek. Tym bardziej, jeśli maluch nie miał okazji ich poznać i nie zna ich nazw. Jest to więc świetna okazja do tego, by wzbogacić słownictwo malucha o nowe zwierzątka.

Układanka Podwodny świat daje jednak nie tylko mnóstwo radości. To także świetny element stymulujący pamięć, a nawet spostrzegawczość. Cała zabawa polega na tym, by konkretne klocki umieścić w odpowiednich otworach. Pozwala to jednocześnie na ćwiczenie zdolności manualnych, w czym pomagają także specjalne uchwyty.

Jeżeli nie chcesz, by zabawki Twojego dziecka były jedynie sposobem na spędzenie wolnego czasu, wybierz zabawki edukacyjne. Układanka Podwodny świat to doskonały przykład na to, że nauka przez zabawę może dawać tak samo wiele radości. Przy tym wiąże się z wieloma walorami dydaktycznymi, na efekty których nie trzeba będzie długo czekać.

 

 

Podobne artykuły

Jak samodzielnie zbudować plac zabaw w ogrodzie?
Podwórko
Udostępnień145 Odwiedzin3
Podwórko
Udostępnień145 Odwiedzin3

Jak samodzielnie zbudować plac zabaw w ogrodzie?

kuferekdziecka - Lis 08, 2017

Dom z ogrodem to idealne miejsce dla dzieci – przestrzeń wokół budynku można zaaranżować z myślą o ich potrzebach, zapewniając im rozrywkę w czasie pogodnych dni. Jak…

Jak zbudować przydomowy plac zabaw, nie wydając fortuny?
Porady
Udostępnień608 Odwiedzin1
Porady
Udostępnień608 Odwiedzin1

Jak zbudować przydomowy plac zabaw, nie wydając fortuny?

haiku - Lis 08, 2017

Duży ogród wokół domu to idealne miejsce do zabawy dla dzieci. Jak go zagospodarować, żeby maluchy miały frajdę z przebywania na świeżym powietrzu, a jednocześnie były bezpieczne?…

Jaki wybrać fotelik samochodowy?
Turystyka
Udostępnień105 Odwiedzin
Turystyka
Udostępnień105 Odwiedzin

Jaki wybrać fotelik samochodowy?

szymon - Lis 08, 2017

Podejmując decyzję o zakupie fotelika samochodowego rodzice kierują się wygodą dziecka, ale również tym, by zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Nie bez przyczyny rodzice są…

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Więcej artykułów z tej kategorii

Jaki wózek dla dziecka?
Porady
Udostępnień452 Odwiedzin1
Udostępnień452 Odwiedzin1

Jaki wózek dla dziecka?

kuferekdziecka - Sie 26, 2017
Jaki materac dla dziecka?
Porady
Udostępnień429 Odwiedzin
Udostępnień429 Odwiedzin

Jaki materac dla dziecka?

kuferekdziecka - Sie 26, 2017
Kiedy dziecko zaczyna chodzić?
Porady
Udostępnień500 Odwiedzin
Udostępnień500 Odwiedzin

Kiedy dziecko zaczyna chodzić?

kuferekdziecka - Sie 26, 2017
Jak zaplanować płeć dziecka?
Inne
Udostępnień599 Odwiedzin
Udostępnień599 Odwiedzin

Jak zaplanować płeć dziecka?

kuferekdziecka - Sie 20, 2017