Shares 157 Views 1 Comments

Wyprawka dla dziecka urodzonego zimą.

Mamy zimowe, czyli te, które swoje dziecko urodzą w miesiącach zimowych, muszą szczególnie starannie skompletować wyprawkę dla swojego maleństwa. Pierwszy test, czy zakupione stroje są odpowiednie, przyjdzie przeprowadzić dość wcześnie, bo już przy wyjściu ze szpitala.

Zgodnie z najbardziej ogólną zasadą, dziecko należy ubrać w tyle warstw ubrania, ile na sobie ma mama plus jedną dodatkową – np. kocyk. To ważne, ponieważ dla dziecka równie złe jest przemarznięcie jak i przegrzanie. Wychodząc ze szpitala pamiętaj też, że większą część drogi dziecko i tak pokona w samochodzie. To, czy dziecku nie jest za zimno lub zbyt ciepło, sprawdzaj na karku – jeżeli jest rozgrzany lub spocony zabierz jedną warstwę ubrania, jeżeli zaś chłodny – przydadzą się dodatkowe kocyki dla dzieci.

141439442380787300

Wyprawka dla zimowego malucha

Ubranka dziecięce dla maluchów urodzonych w grudniu, styczniu czy lutym nie różnią się zbytnio od tych kupowanych dla letnich bobasów. Przygotowując się na przyjście na świat dziecka zimą warto jednak rozdzielić ubranka na te, które będziesz zakładać dziecku w domu i na te, które ubierzesz na spacer. Pierwsze powinny być cienkie i przepuszczać powietrze – dzięki temu maleństwo będzie miało większą swobodę ruchu. O wysoką temperaturę lepiej zadbać podkręcając grzejniki.

Odzież niemowlęca powinna składać się z kilku sztuk podstawowych ubranek takich jak pajace, śpiochy czy kompleciki z bluzą, którą można ściągnąć dziecku, gdy zrobi się cieplej. Wyprawka dla dziecka nie będzie kompletna bez czapeczki, którą założymy dziecku nie tylko na zewnątrz, ale również w domu, np. po kąpieli.

Kompletując rzeczy dla dziecka jeszcze w ciąży może być Ci trudno zdecydować, jakie ubranka będą odpowiadać Tobie i maleństwu najbardziej. Dlatego kupuj z umiarem – jeżeli czegoś Ci zabraknie, a nie chcesz jeszcze wychodzić z noworodkiem na zakupy, to z łatwością zamówisz brakujące części garderoby przez Internet. Sklepy takie jak Kiddostate.pl oferują szeroką gamę produktów, często w cenie zdecydowanie lepszej niż w sklepach stacjonarnych.

Pierwszy spacer

Przed pierwszym spacerem konieczne jest werandowanie, czyli przyzwyczajenie dziecka do niższych temperatur. Ubierając malca na pierwsze wyjście nie zapominajmy o czapce, rękawiczkach – koniecznie z jednym palcem! – oraz o kombinezonie. Ten może być jednoczęściowy lub składać się ze spodenek i kurtki. Drugi wybór jest lepszy, jeżeli planujesz np. wejść z dzieckiem do sklepu czy przebywać w innym miejscu pod dachem. Wówczas możesz wygodnie ściągnąć dziecku kurteczkę, gdy zauważysz, że jest mu zbyt ciepło.

Podczas spaceru pamiętaj, że Tobie jest cieplej – w końcu się ruszasz, w przeciwieństwie do leżącego w wózku noworodka. Dlatego co jakiś czas sprawdzaj, czy malcowi nie jest za zimno. Pamiętaj też o rękawiczkach dla siebie – zmarzniętymi dłońmi nie sprawdzisz, czy dziecku jest ciepło.

Podobne artykuły

Jak samodzielnie zbudować plac zabaw w ogrodzie?
Podwórko
Udostępnień374 Odwiedzin3
Podwórko
Udostępnień374 Odwiedzin3

Jak samodzielnie zbudować plac zabaw w ogrodzie?

kuferekdziecka - Lis 08, 2017

Dom z ogrodem to idealne miejsce dla dzieci – przestrzeń wokół budynku można zaaranżować z myślą o ich potrzebach, zapewniając im rozrywkę w czasie pogodnych dni. Jak…

Jak zbudować przydomowy plac zabaw, nie wydając fortuny?
Porady
Udostępnień774 Odwiedzin1
Porady
Udostępnień774 Odwiedzin1

Jak zbudować przydomowy plac zabaw, nie wydając fortuny?

haiku - Lis 08, 2017

Duży ogród wokół domu to idealne miejsce do zabawy dla dzieci. Jak go zagospodarować, żeby maluchy miały frajdę z przebywania na świeżym powietrzu, a jednocześnie były bezpieczne?…

Jaki wybrać fotelik samochodowy?
Turystyka
Udostępnień193 Odwiedzin
Turystyka
Udostępnień193 Odwiedzin

Jaki wybrać fotelik samochodowy?

szymon - Lis 08, 2017

Podejmując decyzję o zakupie fotelika samochodowego rodzice kierują się wygodą dziecka, ale również tym, by zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Nie bez przyczyny rodzice są…

One Response

  1. Wyprawka dla noworodka to ważna sprawa ale bez zbędnego pośpiechu. Trzeba mieć na sam początek niezbędne podstawy a reszta przyjdzie z czasem. Brzmi odważnie? To prawda, ale zgodna z doświadczeniem wielu mam. Co do zakupów to polecam przez internet, bo wybór jest bardzo duży. Pościele dziecięce, ręczniki, kocyki czy wyprawkę dla noworodka można kupić tutaj https://zaira.pl/pl/c/Artykuly-dla-niemowlat/7 . Oczywiście warto wcześniej zapoznać się z aktualnymi certyfikatami jak np. oeko-tex i tak oznaczonych produktów szukać.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Więcej artykułów z tej kategorii

Jaki wózek dla dziecka?
Porady
Udostępnień545 Odwiedzin1
Udostępnień545 Odwiedzin1

Jaki wózek dla dziecka?

kuferekdziecka - Sie 26, 2017
Jaki materac dla dziecka?
Porady
Udostępnień492 Odwiedzin
Udostępnień492 Odwiedzin

Jaki materac dla dziecka?

kuferekdziecka - Sie 26, 2017
Kiedy dziecko zaczyna chodzić?
Porady
Udostępnień568 Odwiedzin
Udostępnień568 Odwiedzin

Kiedy dziecko zaczyna chodzić?

kuferekdziecka - Sie 26, 2017
Jak zaplanować płeć dziecka?
Inne
Udostępnień657 Odwiedzin
Udostępnień657 Odwiedzin

Jak zaplanować płeć dziecka?

kuferekdziecka - Sie 20, 2017